Har du husket at hylde din snedker i dag?

Vi har været så heldige, at vi få en hel flok snedkere som medbeboere i Trifolium det sidste års tid. Og det skaber bare et helt unikt miljø.

Vi har tidligere pralet af, hvor fedt et fællesskab vi er blevet en del af herude på Trifolium i Sydhavnen. Men når man er en produktvirksomhed, er det altså bare vigtigt, at vi kan være en del af noget andet og mere fysisk end et co-workingspace for IT-folk. Så nu fremhæver vi altså lige stedet én gang til.

En af de ting, der altid har været med til at give stedet et særligt liv, er hele workshop-området. Det er primært befolket af mindre snedkervirksomhed, som arbejder på kryds og tværs og laver alle mulige fede løsninger- garderober, køkkener, udstillingsbyggeri, møbler og frontdesks til store virksomheder.
Altså bare en masse lækkert håndværk.

Det seneste år er der kommet flere til, og det gør det bare meget sjovere at være herude. Der er liv og gang i den. Der bliver skabt en masse – og der er en god fredagsbar – og det er bare fantastisk for os, at kunne lægge os i slipstrømmen af dét miljø.

Derfor: Et kæmpe shoutout til snedkerne på Trifolium. Og samtidig en stor opfordring til alle i vores netværk, som måtte have en snedkeropgave på hånden. Uanset omfang og genre, er der helt sikkert nogle herude, som kan hjælpe jer i mål!

Du kan læse mere om snedkerne og få kontakt her: Virksomheder på Trifolium – Trifolium ApS

Rul til toppen